Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 21:34
 
MHP'den Binali Yıldırım tepkisi."Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz"
İstiklal Marşının kabulünün 100. yılı münasebetiyle Burdur'a gelen Binali Yıldırım'ın programında protokol krizi yaşandı.Yaşanan krizi MHP İl Başkanı Ökte "Kurt kışı geçirir fakat yediği ayazı unutmaz" diyerek açıkladı.
Siyaset Haberi
MHP'den Binali Yıldırım tepkisi.

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100.Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Burdur’a geldi. 

 

Güral Porselen'in katkılarıyla yapımı tamamlanan Türk Kızılay Yıldız Güral Anaokulu açılışında Milliyetçi Hareket Partisine protokolde yer ayrılmamasından dolayı MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte tepki gösterdi.

 

MHP Burdur İl Başkanı Ökte Ayrıntı haber sitesine yaptığı açıklamada Binali Yıldırım'ın Burdur'daki programı için Burdur Valiliği Özel Kaleminden arandığını programa katılım sağlanıp sağlanmayacağının sorulması üzerine kendisinin Ankara'da olması sebebiyle Milliyetçi Hareket Partisini temsilen parti Sekreterinin katılacağını beyan ettiğini söyleyen Ökte haber ajansına yaptığı açıklamada “Genel sekreterimiz tören alanına vardığında Milliyetçi Hareket Partisine yer ayrılmadığının farkına vardık. Burdur Valiliği bugün Cumhur İttifakına protokolde yer ayırmayarak Sayın Vali Ali Arslantaş ile MHP’yi karşı karşıya mı getirmek mi istiyor? Yoksa Bu olaylar Sayın Burdur Valisi Arslantaş’ın bilgisi var mı? Burdur’da MHP’nin 6 tane belediye başkanlığı var. Bazı belediye başkanlarımız davet ediliyor diğer başkanlarımız davet edilmiyor. Bugün bu uygulamayı iktidar partisi belediye başkanlarına da yaptılar mı?” sorusunu sordu. Ökte açıklamasının devamında; “Milliyetçi Hareket Partisi bir valiliğin dışlayacağı bir parti değildir"  ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakının ortağı olan MHP'nin Burdur İl Başkanı Ökte açıklamasının devamında ise "Hiç kimse MHP’yi yok sayamaz. Eğer MHP protokolde yer alacaksa kimse bunu engelleyemez. Bu olay hiçbir zaman unutulmayacak. Valiliğin bu tutumu kendi düşüncesi mi yoksa baskılara boyun mu eğdiler?  Kurt kışı geçirir fakat yediği ayazı unutmaz! Bizlerde Burdur Valiliğinin bu tutumunu unutmayacağız”  dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: MHP'den, Binali, Yıldırım, tepkisi."Kurt, kışı, geçirir, yediği, ayazı, unutmaz",
Yorumlar
Haber Yazılımı